۱۳۹۱/۰۳/۰۳

حضور ایران در همایش Casual Connect آسیا

بنیاد ملی بازی های رایانه امسال برای اولین بار در همایش کژوال کانکت شرکت کرده و به عنوان یکی از اسپانسرهای اصلی این همایش حضور فعالی داشته است.
این همایش سه روزه که در سنگاپور برگزار می شود محلی است که شرکت های بازی ساز و تهیه کننده بازی های ساده و شبکه های اجتماعی دور هم جمع شده و به رد و بدل کردن اخرین اطلاعات مربوط به بازی های ساده و نقل و انتقال های میلیاردی این بازی ها می پردازند.
میز ایران در بخش اسپانسرهای طلایی یکی از میزهای شلوغ بود و بسیاری از شرکت های سرمایه گذار و ناشر بین المللی نظیر Big Fish، Locus Arts, Masque Games, Gameloft, Alawar از غرفه ی ایران بازدید کرده و جلسات مذاکره ی متعددی برگزار کردند.
همچنین کالج بازی سازی DigiPen قول همکاری نزدیک با انستیتو ملی بازی سازی داد و در آینده ی نزدیک با کارگاه های بازی سازی انستیتو همکاری خواهد داشت.
ایران فردا یک سخنرانی در زمینه ی معرفی بازی های ساده و مستقل ایرانی و پتانسیل های بازی سازی کشورمان خواهد داشت. گفتنی است دموهای پخش شده از بازی هایی نظیر شبان، کوهنورد، رویای دکمه ها، Bobble up مورد توجه ناشران بین المللی بازی های ساده قرار گرفته است.

:: آرش حکیمی

There are only 10 types of people in the world: those who understand binary, and those who don't.