۱۳۹۱/۰۹/۱۱

۱۰ بازی مورد انتظار در سال ۲۰۱۳

کم کم سال ۲۰۱۲ رو به پایان است و سیل بازی های ناب که از پاییز شروع شده بود رو به اتمام است و قطعا بسیاری از شما توانسته اید بازیهای مهم را تهیه و از بازی کردن با انها لذت وصف ناپذیری را تجربه کنید ، اما خیلی از شما بازی کننده ها کم کم برای سالی پربار تر و زیباتر آماده می شوید .سال ۲۰۱۳ همراه با کوله باری از بازی های ناب در حال اماده شدن است . گویا هرچه بیشتر به سال های پایانی نسل ۷ نزدیک می شویم بازی های مورد انتظار بیشتری منتشر می شوند .

در این مقاله برای شما ۱۰ بازی فوق عالی و مورد انتظار سال ۲۰۱۳ آماده شده است.این لیست هیچ گونه ترتیب خاصی ندارد و تاریخ دقیق تعدادی از بازی ها مشخص نشده است. همچنین ممکن است تعدادی از این بازی ها تاخیر در انتشار داشته باشند .


۱۰- God Of War: Ascension

بازی God Of War عنوانی است که به راحتی نمی شود بیخیال آن شد ، مبارزات عالی ، گرافیک خیره کننده ، گیم پلی روان ، غول آخر های سخت و چالش بر انگیز ، همه این موارد به تنهایی باعث می شود این بازی در لیست هر گیمری قرار بگیرد .
اما این بار داستان کاملا فرق می کند، این بار خاصیت co-op به بازی افزوده شده است .خاصیتی که به تنهایی توانسته در صدر خبر های این بازی قرار بگیرد.
این بازی قرار است برای کنسول PS3 در تاریخ March 12, 2013 منتشر شود.

 

9-Everybody’s Gone To The Rapture

 

سازندگان Dear Esther این بار نیز به دنبال ساخت یک بازی منحصر به فرد هستند. بازی که تا به حال اطلاعات زیادی در مورد ان به بیرون منتشر نشده است .این بازی با موتور CryEngine 3 و به صورت انحصاری برای مایکروسافت ویندوز در حال ساخت است .
داستان بازی به صورت اکشن ادونچر و در حالت تک نفره اجرا می شود . از نکات قابل توجه در بازی وجود ۶ شخصیت مختلف است که شما کنترل هر یک از انها را به دست می گیرید و بعد از اتمام داستان او( در حدود ۱ ساعت ) کنترل شخصیت بعدی را به دست می گیرد، اما کارهایی که انجام می دهید ممکن از سرنوشت شخصیت بعدی تاثیر بگذارد مثلا بازکردن یک در بسته ممکنه است برای شخصیت بعدی اتفاق ناگواری را به وجود بیاورد .
سازندگان هنوز تاریخ دقیق این بازی را اعلام نکرده اند اما قول داده اند که بازی برای تابستان در دست علاقه مندان باشد.

۸-Dragon Age III: Inquisition

نظر های متفاوتی در مورد Dragon Age: Origins و Dragon Age II وجود داد اما سران BioWare تصمیم گرفتند که با جمع بندی همه نظرات ، چه خوب و چه بد ، نسخه دیگری از این بازی را ساخته و روانه بازار کنند . به گفته مدیر ارشد BioWare آقای Ray Muzyka در یک مصاحبه با PC Gamer : بازی Dragon Age III قرار است تمام نکات مثبت و خوب بازی های قبلی را به همراه داشته باشد و استدیوی BioWare به طور پیوسته با هواداران این بازی ارتباط برقرار می کند تا بتواند بازی منحصر به فردی ره در اختیار انها قرار دهد .
بازی Dragon Age III قرار است در پاییز/ زمستان سال ۲۰۱۳ منتشر شود .

 

7-Amnesia: A Machine For Pigs

نام این بازی را نشنیده اید ؟ شاید عنوان Amnesia: The Dark Descent که در سال ۲۰۱۰ در ژانر وحشت و بقا منتشر شد بتواند به حافظه شما کمک کند .این بازی توانست میانگین امتیاز ۸۵ از سایت metacritic و امتیاز ۹۳ از سایت Game Informer را به دست بیاورد .
حال سازنده ها باز می خواهند شما را به اعماق ترس و وحشت راهنمایی کنند.یکی از ویژگی های بارز این بازی دشمنان شما هستند که در خاموشی شب حرکت می کنند، مکان های ترسناک از قبیل قلعه های متروکه و پازل های چالش بر انگیز باعث شده است که این بازی در لیست مورد انتظار ترین بازیهای برای ژانر وحشت قرار بگیرد ، ژانری که کم کم رو به اکشن شدن پیش می رود .

این بازی با موتورHPL Engine 2 در حال ساخت است و قرار است در January 2013 به دست بازی کننده ها برسد.

۶-Beyond: Two Souls

تنها یک استدیو در دنیای بازی های رایانه ای است که همیشه به دنبال خلق آثاری به یاد ماندنی است . استدیوی Quantic Dream با ساختن بازی های خارق العاده و منحصر به فرد همیشه در پیشرفت صنعت گیم دخیل بوده است.بازی Heavy Rain شاهکاری از این استدیو است که به گفته سازنده بازی هرگز نسخه دوم ان ساخته نخواهد شد تا همیشه شاهکار و منحصر به فرد باقی بماند .

این بار نیز این استدیو با یک بازی منحصر به فرد دیگر قرار است صنعت گیم را تکانی شدید بدهد .Beyond: Two Souls بازی است که قرار است ارتباطی بین این دنیا و دنیای ماورایی باشد، دنیای که وقتی ما می میریم وارد ان می شویم . از نکات جالب توجه این بازی می توان به این اشاره کرد که تقربیا این بازی با استفاده از تکنولوژی ضبط حرکات بدن ساخته شده است و بیش از هر بازی دیگری طبیعی است.
تاریخ انتشار این بازی دقیقا مشخص نشده است اما سازندگان گفته اند که این بازی برای سه ماه اول سال ۲۰۱۳ اماده انتشار می شود .

 

5-Watch Dogs


سال ۲۰۱۳ پایان داستان دزموند و دیگر قاتلین است و یوبی سافت به خوبی قرار است جای خالی این بازی فوق العاده را پر کند ،ان هم با یک بازی در سبک دنیای باز و مدرن !
این بازی قرار است در دنیای مدرن و نبرد اطلاعات رخ بدهد ، جایی که قهرمان بازی Aiden Pearce یک هکر قهار نیز است . این بازی بر اساس اطلاعات و هک کردن و بدست اوردن اطلاعات دشمنان پیشروی می کند.
گرچه هنوز تاریخ انتشار دقیقی از این بازی منتشر نشده است اما با توجه به روند بازی و برنامه یوبی سافت در سال ۲۰۱۳ همه منتظر دیدن ان در سال ۲۰۱۳ هستند.

در ادامه بازی هایی اورده می شوند که بیشترین انتظار برای انتشار آنها کشیده شده است و در واقع این بازی ها عناوینی هستند که به عنوان بازی های اصلی مورد انتظار در سال ۲۰۱۳ انتخاب شده اند .

 

4-Tomb Raider


تقریبا ۱۵ سال است که ما با داستان های لارا کرافت زندگی کرده ایم. سال ۲۰۱۳ قرار است یک بازنشانی و بازسازی از این عنوان فوق محبوب باشد.
آنگونه که سازنده ها وعده داده اند این بازی اصلا با بازی های قبلی ان قابل مقایسه نیست ، گیم پلی بهبود یافته ، داستان گیرا و تیره تر و تلاش شدید لارا برای زنده ماندن به همراه پیشرفت های گرافیکی باعث شده است که این بازی یکی از مورد انتظار ترین بازیهای سال ۲۰۱۳ شود.
این بازی قرار است در تاریخ March 5, 2013 منتشر شود .

۳-The Last Of Us


این بازی توانست با شروع خیره کننده اش در جوایز اسپاک سال ۲۰۱۱ به یکی از مورد انتظار ترین بازی ها تبدیل شود. بعد ها توانست در E3 سال ۲۰۱۲ جایزه بهترین بازی را دریافت کند .با توجه به سابقه استدیوی سازنده می توان گفت که بازی به شدت پر از جزئیات است . گیم پلی بازی به شدت روان است و می تواند از مخفی کاری به یک اکشن پر ضد و خورد تبدیل شود .بازی در یک دوره اخر الزمانی رخ می دهد و مانند دیگر بازی های این سبک انسان های تبدیل شده اصلی ترین دشمنان شما خواهند بود .
با توجه به گفته های استدیوی Naughty Dog’s باید در اواخر سال ۲۰۱۳ منتظر این بازی باشیم.

۲-Grand Theft Auto V


هرچه در مورد سری بازی های GTA صحبت شود کم است.Grand Theft Auto V یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال۲۰۱۳ است که می خواهد مانند دیگر برادرانش در انتهای سال همه جوایز را ازآن خود کند .از زمانی که تاریخ انتشار این بازی مشخص شده است گمانه زنی ها در مورد انتشار این بازی و نحوه فروش و جوایز ان شروع شده است.
این بازی برای انتشار در سال ۲۰۱۳ آماده می شود .

۱-BioShock Infinite

از سال ۲۰۰۷ تا کنون بازی BioShock توانسته است طرفداران پروپاقرصی برای خود جمع کند.شهر های زیر آب توانست گیم پلی و داستانی را ارائه دهد که تا به حال هیچ بازی نتوانسته است آن را تکرار کند . اما این بار سازنده ها به جای دنیای زیر آب تصمیم بزرگی گرفته است و به یک دنیای بیکران قدم گذاشته اند ،دنیای بی کران آسمان ها .
ویژگی مهم این بازی داستان فوق العاده آن است:شخصیت اصلی بازی Booker DeWitt یک عامل باز نشسته است که توسط تعدادی مزدور برای نجات یک خانم جوان به نام الیزابت به کلمبیا فرستاده می شود . اما بعد از ورود به انجا متوجه می شود که در شهر یک جنگ داخلی رخ داده است و بعد از مدتی تحقیق متوجه که شخصیت الیزابت در این درگیری ها دخیل است .
این بازی بعد از تاخیر های فراوان قرار است در تاریخ February 26, 2013 منتشر شود .

پی نوشت :

در این لیست بازی هایی که بیشترین انتظار برای انتشارشان دیده شده است آورده شده اند وممکن است بازی های بزرگی باشند که در این لیست نباشند .همچنین بازی های که به صورت سالانه منتشر می شوند در این لیست قرار داده نشده اند .

:: Kurosaki Ichigo

The final form of Getsuga is to became Getsuga .. the name is MUGETSU it cause to Loss All your Sprite and your shinigami power . I Will do it to save my town ; my friends ; my family ;my world . Thank you zangetsu . (Kurosaki Ichigo)