۱۳۹۱/۰۵/۰۱

فضای مرده‌ی ۳ دارای راه‌های مختلف و تجربه‌های متفاوتی است

تهیه کننده‌ی عنوان Dead Space 3 آقای «استیو پاپوتسیس» اذعان دارد که در بازی راه‌های مختلفی برای بازی‌کننده‌ها فراهم آمده است و به گفته‌ی او هر کدام تجربه‌ی متفاوتی را برای بازی‌باز ایجاد خواهند کرد.

راه‌های مختلف انجام بازی باعث به وجود آمدن تجربه‌های متناسب با آن می‌شود. مانند بازی‌های قبلی سری فضای مرده، و یا به گونه‌ی ماجراجویانه. اگر بازی‌باز ترجیح می‌دهد که از درگیری‌های اصلی دور شود و به ماجراجویی بپردارد؛ با این حال Visceral نمی‌تواندآن‌چه ممکن است برای بازی‌باز رخ دهد را تضمین کند.

Papoutsis در گفتگویی با مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن در این مورد توضیح می‌دهد:

“شما ممکن است یک فایل صوتی، ویدئویی و یا نوشته در مسیر خود پیدا کنید که شما را به سمت مکان دیگری بکشاند. ممکن است فقط به خاطر این که کنجکاو هستید بدانید در آن گوشه‌ی دور افتاده از دنیا چه چیزی خواهید یافت به گشتن بپردازید و بعد از آن یک در عجیب و متفاوت پیدا کنید که می‌تواند شما را به یک سیاه‌چال راهنمایی کند. “

“در بازی راه‌های دیگری وجود دارند؛ فقط برای شما که بروید و پیدا کنید، و بفهمید که آن‌جا چه خبر است.”

گرایش بازی به آزادتر کردن گشت و گذار در محیط (محیط بازتر) از اضافه شدن گزینه‌ی «همکاری» (co-op) که تیم سازنده به فضای مرده ۳ افزوده است نشات می‌گیرد. برای تیم «واقعا مهم» است که چیزهای بیشتری به بازی بیفزایند که بازی‌باز بتواند انجام بدهد و ببیند، و تجربه‌های بیشتری از بازی را به ارمغان بیاورد.

“در بازی انگیزه‌های بسیاری هست که امیدواریم بازی‌بازان را به سمت و سوی گشت و گذار محیط و کشف چیزهای آن سوق دهد.”

“وقتی شما انتخاب می‌کنید که از مسیر اصلی دور شوید و اکنون شما در منطقه‌ای هستید که اسکریپت شده نیست و معلوم نیست چه خواهد شد. در آن واحد شما نمی‌دانید پشت این در چه چیزی انتظارتان را می‌کشد. و وقتی بدانید که این بخش ها را می‌توان همراه با یک دوست بازی کرد بیشتر خوش‌حال می‌شوید.”

همچنین وی در ادامه افزود که اگر یک بازی‌باز تنها انتخاب کند که مسیر اصلی بازی را طی کرده و از نقطه‌ی شروع تا پایان ادامه دهد، باز هم تجربه‌های شگفت انگیزی برای وی وجود خواهد داشت.

فضای مرده‌ی ۳ فوریه‌ی ۲۰۱۳ برای PC ،‌ پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ منتشر خواهد شد.

:: سعید زعفرانی

سکوتم از رضایت نیست...