۱۳۹۱/۰۴/۰۱

مسابقات جام دیجیتال

مرکز توسعه ی فن آوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مسابقات بازی های رایانه ای جام دیجیتال را همزمان با سراسر کشوردر رشته های FIFA2012 و PES2012 برگزار می کند .

به گزارش فرهنگسرای آیینه اراک ، مهندس بیات، مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال آیینه اراک با بیان این مطلب اعلام کرد:
این مرکز با هدف ایجاد زیرساخت های لازم برای برگزاری مسابقات بازیهای رایانه ای ، بسترسازی برای ترویج و هدایت جوانان و نوجوانان علاقمند به بازی های رایانه ای به سمت بازی های سالم ونیز گسترش تولید محتوای دیجیتال و جاگزینی بازی های فاخر داخلی به جای بازی های وارداتی ، جهت استفاده بهینه از فن آوری های روز دنیا با رویکرد فرهنگی اولین دوره مسابقات بازی های رایانه ای را در سطح بین المللی برگزار می کند.

 

از آنجا که ایران تا کنون در زمینه تولید بازی‌های رایانه‌ای در سطح حرفه‌‌ای فعالیت نداشته است، در حال حاضر از نسخه بازی فوتبال FIFA و PES برای انجام مسابقات استفاده می‌شود.

 

وی افزود:

زمان برگزاری مسابقات نیمه دوم تیر ماه سال ۹۱ می باشد و محل برگزاری مسابقات در مراکز منتخب دیجیتال سراسرکشور خواهد بود که اطلاعات تکمیلی از طریق دبیرخانه جام متعاقبا اعلام می گردد.

علاقمندان به شرکت در نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای «جام‌دیجیتال» که تاکنون اقدام به ثبت‌نام از طریق سایت jamdigital.ir نکرده‌اند، می‌توانند با در دست داشتن مدارک خود به نمایندگی‌های جام دیجیتال در مراکز فرهنگی‌ دیجیتال برگزارکننده این مسابقات در استان خود مراجعه کنند.
بر اساس این گزارش، افرادی که ثبت‌نام اینترنتی آنها نیز با مشکل مواجه شده است، می‌توانند به‌صورت حضوری به نمایندگی‌ها مراجعه کنند.

 

این دوره از مسابقات در تاریخ ۱۷ تا ۲۹ تیرماه در مراکز دیجیتال سراسر کشور برگزار خواهد شد و از هر استان ۱۲ نفر می توانند در این مسابقات شرکت کنند که از تاریخ ۱۷ تا ۲۵ تیر مسابقات استانی برگزار می شود و نفرات برتر استان ها نیز در تاریخ ۲۵ و ۲۶ تیرماه به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

به گفته مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال استان مرکزی، مسابقات کشوری و بین المللی در برج آزادی برگزار شده و در نهایت نیز فینال مسابقات در ۲۹ تیر ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد و برگزیده های این مسابقات با هزینه مرکز توسعه ی فن آوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال وزارت در مسابقات معتبر جهانی حضور خواهند یافت و به صورت ماهانه حقوق دریافت خواهند کرد.

راهنمای ثبت نام شرکت در این جام ” کلیک کنید .

آخرین مهلت ثبت‌نام در مسابقات ۵ تیر ماه می‌باشد.

سایت اصلی مسابقات ” کلیک کنید .
قوانین و مقررات بازی ها ” کلیک کنید

موسسه «جام دیجیتال» جوایز اولین دوره مسابقات بین‌المللی «جام دیجیتال» را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه جام دیجیتال، بر اساس اطلاعیه این موسسه، جوایز اولین دوره مسابقات بین‌المللی جام دیجیتال در چهار رشته‌Fifa/PC ،Fifa/Xbox ، PES/Xbox و PES/PC که در آئین‌امه اجرایی بازی‌ها درج شده است، به شرح زیر اعلام می‌گردد:
دوره کشوری

 . نفر اول هر رشته: جام قهرمانی + مدال طلا + لوح تقدیر + ۲۰ میلیون ریال وجه نقد + جوایز غیرنقدی دیگر.
. نفر دوم هر رشته: مدال نقره + لوح تقدیر + ۱۰ میلیون ریال وجه نقد + جوایز غیرنقدی دیگر
. نفر سوم هر رشته: مدال برنز + لوح تقدیر + ۶ میلیون ریال وجه نقد + جوایز غیرنقدی دیگر.

دوره بین‌المللی

 . نفر اول هر رشته: جام قهرمانی + مدال طلا + لوح تقدیر + سه هزار دلار (۳,۰۰۰$) وجه نقد + جوایز غیرنقدی دیگر.
. نفر دوم هر رشته: مدال نقره + لوح تقدیر + دو هزار دلار (۲,۰۰۰$) وجه نقد + جوایز غیرنقدی دیگر.
. نفر سوم هر رشته: مدال برنز + لوح تقدیر + یک هزار دلار (۱,۰۰۰$) وجه نقد + جوایز غیرنقدی دیگر.

روند برگزاری مسابقات بین‌المللی:
دوره مقدماتی
این دوره از تاریخ ۱۷ تا ۲۰ تیرماه ۱۳۹۱ در محل نمایندگی‌های جام دیجیتال در استان‌های مختلف کشور و همچنین کشورهای خارجی برگزار می‌گردد.
بدین وسیله اسامی شرکت‌کنندگان که به صورت اینترنتی از طریق وب سایت جام دیجیتال ثبت‌نام نموده‌اند توسط دبیرخانه جام دیجیتال به نمایندگان مورد نظر ارسال می گردد و نمایندگان موظف‌اند طبق لیستی که از دبیرخانه جام دریافت نموده‌اند پذیرای شرکت‌کنندگان باشند. نمایندگان بر اساس تبلیغاتی که برای آنها ارسال می گردد می‌بایستی تبلیغات انجام نمایند.

دوره نیمه نهایی (کشوری)
این دوره از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۱ در محل مورد نظر و با حضور برگزیدگان هر شهر در دوره مقدماتی، برگزار می‌گردد تا نفرات برتر کشوری برای حضور در دوره نهایی (فینال بزرگ بین‌المللی) جام دیجیتال انتخاب گردند.

دوره نهایی (فینال بزرگ بین‌المللی)
پس از برگزاری دوره‌های مقدماتی و نیمه‌نهایی (کشوری) نوبت به برگزاری دوره نهایی یعنی فینال بزرگ بین‌المللی می رسد که از تاریخ ۲۷ تا ۲۹ تیرماه ۱۳۹۱ در محل مجتمع فرهنگی دیجیتال آزادی تهران به حضور ۲۰ برگزیده رتبه اول (۱۰ تیم برتر) از هر کشور به شرح زیر انجام می‌شود:

قهرمانان کشورهای دیگر

۱-Fifa 2012 – Xbox یک نفر
۲- Fifa 2012 – PC یک نفر
۳- PES 2012 – Xbox یک نفر
۴- PES 2012 – PC یک نفر

 

قهرمانان داخلی
۱-Fifa 2012 – Xbox سه نفر (۳ تیم: مقام اول/مقام دوم/مقام سوم)
۲- Fifa 2012 – PC سه نفر (۳ تیم: مقام اول/مقام دوم/مقام سوم)
۳- PES 2012 – Xbox سه نفر (۳ تیم: مقام اول/مقام دوم/مقام سوم)
۴- PES 2012 – PC سه نفر (۳ تیم: مقام اول/مقام دوم/مقام سوم)

 

جمعاً تعداد تیم‌ها در هر رشته در دور نهایی به شرح زیر می‌باشد:
Fifa 2012 – Xbox دوازه تیم(انفرادی)
Fifa 2012 – PC دوازه تیم(انفرادی)
PES 2012 – Xbox دوازده تیم (انفرادی)
PES 2012 – PC دوازه تیم (انفرادی)

بر اساس این اطلاعیه، به سایر برگزیدگان دوره‌های استانی، کشوری و بین‌المللی نیز جوایزی به رسم یادبود اهدا می‌شود.
لازم به ذکر است ۱۲ برگزیده هر استان، به عنوان تیم آن استان جهت شرکت در مسابقه لیگ دیجیتال انتخاب خواهند شد. در این خصوص در آینده بیشتر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع

حسین براتی (Ichimaru Gin )انجمن طرفداران انیمه

:: Kurosaki Ichigo

The final form of Getsuga is to became Getsuga .. the name is MUGETSU it cause to Loss All your Sprite and your shinigami power . I Will do it to save my town ; my friends ; my family ;my world . Thank you zangetsu . (Kurosaki Ichigo)